Last minute zájezdy Letenky Keňa další země

Cestování po Keni

Národní parky

V Keni je mnoho národních parků a rezervací. Vláda si na ně dává bedlivý pozor, protože jsou důležitou součástí keňské ekonomiky. Parky jsou vesměs přizpůsobeny turistům, křižuje je síť tras, kam se dostanete nejlépe pronajatým džípem s průvodcem. Mezi nejznámější parky patří Masai Mara, Amboseli, Mount Kenya (tento je zapsán na seznamu UNESCO) a Tsavo. Kolem města Nairobi se nachází stejnojmenná rezervace. Je možné objednat si výlet do safari jen na jeden, což však dobrodruhům přijde hodně málo, takže existují i hojné cestovní kanceláře, které vám nabídnou i možnost strávit v safari více dní.

Kráter Ngorongoro

Keňský kráter Ngorongoro je známý díky největší koncentraci zvěře na světě. Za pytláctví jsou zde nehorázné pokuty a je také zakázáno vyvážet jakékoliv zboží vyrobené z divoké zvěře. Díky tomu nepřijdete o pohled na stáda prchajících gazel, lovících gepardů, troubících slonů a načepýřených pštrosů. Avšak zdejším králem zvířat je jistě lev pustinný. Dospělého člověka vyjde návštěva parku na několik desítek dolarů, dětí zaplatí vstupné poloviční.

Město Mombasa

Hlavním centrem při pobřeží je město Mombasa. Mezi další turisticky oblíbená města patří Lamu, kde se nachází vojenská pevnost a několik mešit.

Pojištění

Před cestou do Keni se nezapomeňte pojistit, a v zemi samotné dávejte dobrý pozor nejen na sebe, ale i na své věci. V Keni je spousta chudých lidí a nemalý počet se živí příležitostnou zlodějnou. Pokud se vám stane, že se zraníte či vážně onemocníte, nechoďte do státních nemocnic, kde se lehce můžete nakazit virem HIV (jedna třetina obyvatel je HIV pozitivních). Místo toho zajděte do soukromé nemocnice, kde vám poskytnou služby srovnatelné se službami evropskými.