Last minute zájezdy Letenky Keňa další země

Keňa: Očkování

Exotická Keňa se stává top destinací pro luxusní dovolenou. Vyrazte i vy do země, kde se v horkém písku savan prohánějí zebry, sloni a nosorožci, kde se tyčí obrovské hory a kde v tichosti a bez lidí odpočívají nádherné bílé pláže. Jen nezapomeňte na jedinou věc – očkování. Očkovat se na cestu do Keni je stejně ještě důležitější, než si koupit letenku. Dovolená Keňa pak bude rozhodně příjemnější!

Povinné očkování do Keni

  • Žlutá zimnice – očkování se tu vyžaduje hlavně jako ochrana před zavlečením žluté zimnice z okolních zemí. Při cestě do Keni s sebou mějte certifikát o tomto očkování.

Doporučené očkování do Keni

  • Hepatitida A, hepatitida B, břišní tyfus, vzteklina, cholera, meningitida

Aby se vaše safari v keni nezvrhlo ve zběsilou jízdu po zdejších zdravotních střediscích, doporučujeme před cestou také zkontrolovat platnost dětských očkování. Sem patří očkování proti tetanu, dětské obrně, spalničkám nebo záškrtu. Specifickou pozornost je třeba věnovat malárii – do Keni je velmi důrazně doporučováno cestovat s antimalariky.

Safari v keni vyžaduje také základní bezpečností opatření, která při něm musíte dodržovat. Obecně známé je, že pít jinou než balenou vodu je velmi nebezpečné. Stejně tak se nedoporučuje koupat se ve stojatých vodách, kde mohou žít neznámí paraziti. Chránit byste se měli nejen před velkými zvířaty při safari, ale i před komáry, pavouky nebo potulnými psy a kočkami.