Last minute zájezdy Letenky Keňa další země

Podnebí a počasí v Keni

Keňa je stát ležící ve střední Africe. I když této poloze jednoznačně odpovídá tropický podnebný pás, počasí se v různých oblastech liší. V našich nadmořských výškách je typické střídání čtvero ročních období. Tady nic podobného neznají a obvyklé pro ně je střídání dešťů se suchy. Celý stát můžeme rozdělit na dvě poloviny, vnitrozemskou a pobřežní.

Pobřežní část

Pobřeží ovlivňuje především Indický oceán. Průměrné teploty se pohybují kolem 27 °C, ale úplně nejvyšších teplot vzduch dosahuje v březnu. V pobřežní části ale období sucha téměř nebývá. Na jaře monzunové větry přináší dešťové srážky, nejdeštivější měsíce nastupují v květnu, trvají až do října. Teplota moře je poměrně vysoká. Přes celý rok neklesne pod 25°C a kulminuje hlavně na jaře. Typické pro pobřeží je horko a vlhko.

Vnitrozemská oblast

Vnitrozemí je mírnější, ale také sušší. Především na severu a severozápadě, nejteplejší části celého státu. Tři čtvrtiny povrchu jsou brány jako pouště a polopouště. Písečné bouře tu nejsou výjimkou. Za to na horách je počasí mnohem mírnější. V porovnání s ostatními oblastmi je tu nejpříjemněji. Většinou se teploty pohybují o deset stupňů níž a během chladných nocích se každý dostatečně osvěží.

Dešťové srážky

Množství a délka dešťových srážek závisí na místních větrech. Pro oblast Viktoriina jezera je typická vysoká vlhkost a časté srážky dešťové, i ve formě krupobití. To je způsobeno západními větry z Konga a Atlantického oceánu. Krupobití jsou častá ve vyšších nadmořských výškách a způsobují nemalé škody na úrodě místních zemědělců. S mlhami se v Keni setkáte jedině na vrcholcích hor, výjimečně po ránu. Za to naprostou samozřejmostí jsou záplavy. Ty mívají také katastrofické následky, bohužel nejen na úrodě.

Podle aktuálních informací je turisticky nejoblíbenější měsíc prosinec.

On-line předpověď počasí v Keni

Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Meru, Keňa Forecast Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Nairobi Dagoretti, Keňa Forecast